Profesjonalna zabudowa balkonu

Technologia

Wszystkie stosowane przez nas profile są wykonane ze stopu aluminium zgodnego z PN o symbolach Pa 38. Cała konstrukcja składa się z 12 profili aluminiowych anodowanych na kolor naturalny (srebrny). Wszystkie w/w elementy są produkowane są w hucie na nasze indywidualne zamówienie, co zapewnia Państwu pewność oryginalnego wyrobu. W ciągu roku zamawiany ponad 10 ton profili aluminiowych. Niezaprzeczalną zaletą naszej konstrukcji jest możliwość przesuwu wszystkich okien w dowolnych kierunkach wzdłuż czterotorowej prowadnicy. W praktyce pozwala to na ustawienie segmentów tak, by pokryły się “jeden za drugim”. Anodowane (zabezpieczone przed utlenianiem aluminium) zapewnia trwałość wyglądu powierzchni oraz nie wymaga konserwacji. Specjalnie skonstruowany system profili ramowych, polegający na zahaczaniu się sąsiadujących elementów przesuwnych, z dodatkową uszczelką tekstylną oraz system odwodnienia skutecznie chroni zabudowana przestrzeń przed deszczem, śniegiem, wiatrem, a także znacznie redukuje hałas.

zabudowa okiennaPrzedstawiona Państwu prowadnica dolna posiada technologiczny spadek, który w połączeniu z otworami spustowymi powoduje odprowadzenie gromadzonej się podczas deszczu wody w szynie dolnej. Również dodatkowy okapik umieszczony po stronie wewnętrznej prowadnicy, spełnia ważną rolę w przypadku skraplania się pary wodnej przy dużej różnicy temperatur zwłaszcza w okresie zimowym.

Prowadnica górna w naszym systemie składa się z dwóch profili aluminiowych. Zastosowany w tym zestawie specjalny ceownik pozwala na 4 cm regulacje poziomu w przypadku dużych nierówności sufitu, co w naszym budownictwie nie należy do rzadkości.

 

 

Dzabudowa drzwiowaecydujące znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania konstrukcji ma układ jezdny, zbudowany z łożyska obustronnie zamkniętego oraz bieżni tarnamidowej (bardzo trwałej), umieszczony w specjalnej obudowie. Jest to jedna z kilku rzeczy, która odróżnia nasz system od często spotykanych na rynku podróbek.

W naszej konstrukcji stosujemy szkło typu float 5mm, ale istnieje możliwość wypełnienia innym materiałem, którego grubość nie przekracza 5-6 mm. Szyba obsadzana jest w uszczelce gumowo– kauczukowej, która odporna jest na wysokie jak i niskie temperatury.

 

 

Więcej filmów z naszymi profilami na oficjalnym kanale Ripa-pol.pl